Sve Novosti

Divljač

Srbija

Region

Najava događaja

BiH:LOVAČKO DRUŠTVO “IGMAN“ ILIDŽA PROSLAVILO 70 GODINA POSTOJANJA

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

U subotu, 20. aprila u prepunoj sali restorana “Izvor Bosne“ na Ilidži svečano je obilježena proslava jubileja 70 godina postojanja Lovačkog društva “Igman“ Ilidža.

Prisustvom niza zvanica, među kojima su načelnik Općine Ilidža Nermin Muzur, ministar u Vladi Federacije BiH za raseljena lica i izbjeglice Nerin Dizdar, mnogobrojni sponzori, donatori i prijatelji, uz prigodan kulturno-zabavni program, Lovačko društvo “Igman“ Ilidža obilježilo je 7 decenija postojanja.

Nakon intoniranja himne Bosne i Hercegovine i odavanja počasti preminulim članovima, uvodnim obraćanjem na početku manifestacije prisutnima se obratio predsjednik LD “Igman“ Ilidža, gospodin Ahmed Hadžihalilović.

U prepunoj sali bilo više od 200 zvanica

“Teško je pronaći riječi kojima se mogu opisati emocije koje me prožimaju dok vam se obraćam. Malo je udruženja građana na prostoru naše lokalne zajednice koje se mogu pohvaliti svojim egzistiranjem i djelovanjem već 7 decenija. Čak i prije toga, lovstvo na prostoru naše općine baštini dugu tradiciju, zahvaljujući dolasku austro-ugara, a na nama je danas zadatak da kao čuvari lovačke kulture i etike tu dugogodišnji baštinu i kulturno naslijeđe sačuvamo i prenesemo na naša pokoljena. Naročito želim da se zahvalim načelniku Općine Ilidža, gospodinu Nerminu Muzuru, koji je prepoznavao naš rad i trud iz godine u godinu, bez čije podrške lokalne zajednice po uzoru na mnoga lovačka društva širom BiH, naš općekorisni značaj ne bi došao do izražaja, na čemu mu se zahvaljujem u ime svih članova LD “Igman“. – poručio je Hadžihalilović.
Nakon izlaganja predsjednika LD “Igman“ Ilidža, pristunima se obratio i načenik Općine Ilidža, Nermin Muzur.
“Mali je broj udruženja građana ne samo na prostoru općine Ilidža, nego i u Bosni i Hercegovini koji se mogu pohvaliti tradicijom i postojanjem od 70 godina. Ja vam iskreno čestitam ovaj veliki jubilej, uz obećanje da će Općina Ilidža podržavati sve dobre projekte poput ovog, jer briga i čuvanje prirode nam je jedan od glavnih prioriteta“ – poručio je Muzur.


Svečanosti prisustvovali načelnik Muzur i ministar Dizdar /

Zaslužnim članovima društva, prigodno su uručene zahvalnice i priznanja Saveza lovačkih organizacija u BiH, koje je uručio predsjednik SLOuBiH, Muhamed Hodžić, dipl.ing.šum. poručivši da su večerašnji prizori sa Ilidže pravi primjeri oličenja lovačke kulture i etike, te da mu je čast i zadovoljstvo biti večeras sa kolegama lovcima.


Organizovana bogata tombola

U nastavku večeri uslijedio je svečani ručak uz lovačke specijalitete, rezanje rođendanske torte, zabavni program, te bogatu lovačku tombolu, gdje je onim najsretnijim među prisutnima, uručeno 5 lovačkih pušaka i mnoštvo ostalih vrijednih nagrada.

Lov i još ponešto©2019-2023 Sva prava zadržana. Design & SEO by Lov i još ponešto

Radio Lovac uživo

Search