Region

Najava događaja

Istaknuto

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Protekli vikend bio je rezervisan za veliko finale Prvenstva BiH u gađanju letećih meta u disciplini Trap. Domaćin finala bio je Streljački klub „Target“ iz Brčkog.

Na takmičenju su nastupile ekipe streljačkih klubova iz cijele BiH koje su se plasirale za ovo takmičenje i to u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji.

Ekipa Streljačkog kluba ,,Semberija’’ iz Bijeljine osvojila je prvo mjesto u ekipnoj seniorskoj konkurenciji i oborila državni rekord sa 324 pogođene mete. Vlasnici starog rekorda bili su strijelci Streljačkog kluba iz Banja Luke sa 321 pogođenom metom, a koji je ostvaren na državnom prvenstvu u Širokom Brijegu 2001. godine.

Drugo mjesto u ekipnoj konkurenciji osvojili su strijelci iz Streljačkog kluba „Lovac“ iz Tuzle, dok je treće mjesto pripalo  domaćinima iz Streljačkog kluba „Target“ iz Brčkog.

Ekipu novih rekordera čine: Miladin Stjepanović sa 109 pogođenih meta, Emrah Jahić takođe sa 109 pogodaka i Slađan Milošević sa 106 pogodaka.

Seniorski prvak BiH u pojedinačnoj konkurenciji je Slađan Milošević, a juniorski Emrah Jahić. Milošević ističe da je posebno zahvalan Saši Mićiću kolegi iz Kluba koji ga je uputio u čari ovog sporta. On ističe da je upravo Mićić najzaslužniji za rezultate koje je postigao u proteklom periodu. Milošević naglašava da trenira bar jednom ili dva puta sedmično, te da se upornost isplatila i može biti vidljiva po postignutim rezultatima.

Stjepanović, Jahić i Milošević, pojačani sa Mustafom Beširevićem i Mladenom Simićem ispunili su normu za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Osijek koje će biti održano u periodu 24 - 29. septembar 2022. godine.

Prema riječima Stjepanovića, ovim uspjehom SK ‘’Semberija’’ Bijeljina u petoj godini od osnivanja objedinio je sve titule u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji, ekipno i pojedinačno koje su osvojene na  Kupu i Prvenstvu BiH. On se posebno zahvaljuje svim članovima kluba na podršci i učešću u ovom velikom uspjehu.

Šampioni BiH se nadaju i podršci od strane Grada Bijeljina na predstojećim takmičenjima.

Sledeće takmičenje na kojem će bijeljinci učestvovati u okviru svojih matičnih lovačkih udruženja je Kup Republike Srpske u lovnom streljaštvu koji će se održati 2. i 3. septembra u Crnjelovu.

M.P.

Strahinja Bojić (Mladost Inđija) i Iva Rakonjac (Pančevo 1813) najuspešniji su učesnici Prvenstva Srbije vazdušnim oružjem u B i C programu, koje je danas završeno u Guči.

Drugog dana na programu su bila takmičenja serijskom vazdušnom puškom u seniorskoj i juniorskoj kategoriji (40 dijabola).

Strahinja Bojić je pobedio u seniorskoj konkurenciji sa 379 krugova, a Iva Rakonjac je bila najbolja među juniorkama sa istim rezultatom. Njihova ostvarenja su najbolji rezultati dana. Međutim, njih dvoje nisu samo po tome obeležili šampionat. Oboje Guču napuštaju sa „duplim krunama“.

Iva Rakonjac je pre današnjeg zlata, juče osvojila prvo mesto u konkurenciji pionirki.

Gaćeša se danas okitio sa dva zlata. U prepodnevnom programu je trijumfovao u konkurenciji juniora sa 373 kruga, a popodne je došao i do  zlata u takmičenju seniora pogodivši šest krugova više.

Zanimljivo je da je i u seniorskoj i u juniorskoj konkurenciji drugo mesto iza Bojića osvojio njegov klupski drug Dimitrije Gaćeša, juniorski šampion države iz 2020. godine. U seniorskom takmičenju Bojića i Gaćešu delio je samo jedan krug.

Zlato u konkurenciji seniorki pripalo je Jovani Stojadinov iz Uljme. Srebro je osvojila prošlogodišnja šampionka Jelena Todorović (Spartak).

Uz Bojića i Gaćešu, dve medalje danas je osvojila i Milica Jovanović (Uljma), trećeplasirana u konkurencijama seniorki i juniorki.

Mladost iz Inđije je, predvođena, Bojićem i Gaćešom, odbranila titule ekipnog prvaka Srbije u konkurenciji seniora i juniora. Uljma je stigla do zlata za najbolju žensku seniorsku ekipu, a ekipa Pančeva 1813 se okitila najsjajnijim odličjem u nadmetanju juniorki.

Mladost je sa ukupno šest zlatnih medalja (juče je osvojila dva prva mesta) najuspešniji klub Prvenstva Srbije.

izvor: SSS

User Rating: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

U nedelju, 11. aprila 2021. godine, sa početkom u 10,30 časova, održaće se osmomartovski turnir u streljaštvu „ŽENA NA CRTI“. Takmičenje će se održati u streljani KS „Muš“, Novi Beograd, ul. Dr Ivana Ribara br. 170, u organizaciji Nacionalne asocijacije za oružje Srbije i KS „Muš“, u preciznom gađanju iz pištolja.

Lov i još ponešto©2019-2023 Sva prava zadržana. Design & SEO by Lov i još ponešto