Sve Novosti

Divljač

Srbija

Region

Najava događaja

Održana “Prva otvorena lovačko-kinološka školica LORIST22” na 54.LORIST-u

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

 

Za ovogodišnji nastup na Sajmu lova i ribolova, „Sveti Hubert klub Srbija“ i portal „Lov i još ponešto“ su se opredelili za organizovanje školice, kojom je najmlađima približen deo tajni lova i kinologije.

Lovačko-kinološka školica je održana u subotu prvog oktobra, a počela je prijavom dece i lovačkim doručkom, gde je svako dete dobilo sledovanje lovačkih kobasica. Posle doručka, na kojem je bilo prisutno više od 300 mališana u pratnji roditelja prikazan je i kratak video “Uloga lovca u prirodi”.

Sa nastavkom programa najmladji su imali priliku da se upoznaju s veštinama vabljenja divljači kao i da se sami oprobaju u tome. 

Majstori starih zanata poput izrade noževa i predmeta od kože, pirografije na predmetima od drveta i rogovlja su imali zapažen nastup, gde su svim zainteresovanima odgovarali na pitanja. 

Dolazak odstreljenog srndaća na kočijama i obrada mesa srndaća je izazvalo veliku pažnju.

Deca su mogla da se druže sa sokolarima, zatim da vide defile pasa lovačkih rasa, a nagrađeni su i autori najboljeg crteža i kratke priče s temama „Moj pas“ i „Lovac i pas“.

Usled kiše pokazno ocenjivanje trofeja srndaća je održano na štandu lovačko-kinološke literature u hali 1, koju je prezentovao profesor Zoran Ristić, uz čiju pomoć je ovaj štand organizovan. 

Celodnevna lovačko-kinološka školica bila je okončana lovačkim ručkom, srnećim gulašom, sa kojim je naša ekipa kuvara učestvovala u takmičenju sa ostalim lovačkim udruženjima i bila nagradjena peharom za najbolje uredjeni štand. 

Posebnu čast svojim prisustvom su nam učinili Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin i predsednik Lovačkog saveza Srbije Bratislav Ćirković, koji nam je mnogo pomogao da se održi jedna ovakva manifestacija.

Takodje se zahvaljujemo i Kinološkom savezu Republike Srbije i g-dinu Mahmudu Dagestaniju na finansijskoj pomoći.

Lov i još ponešto©2019-2023 Sva prava zadržana. Design & SEO by Lov i još ponešto

Radio Lovac uživo

Search