Sve Novosti

Divljač

Srbija

Region

Najava događaja

Lovačko društvo “Jedinstvo-Jednota” obeležilo 40 godina postojanja

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

U prigodnom ambijentu restoranske sale u Fruškogorskom selu Lug 18.novembra obeleženo je 40 godina postojanja Lovačkog društva “Jedinstvo-Jednota”.

Domaći lovci su ugostili prijatelje koji su došli iz svih krajeva Vojvodine. Gostima su na samom ulazu dodeljivane poklon kese koje su obezbedili članovi lovačkog društva.

Na početku programa prisutnima se obratio prvi predsednik Daniel Kolar.
Obraćanje prenosimo u celosti:
“U to vreme smo ja i moje kolege raspolagali sa 994 hektara atara, koji je bio izuzetno bogat sa različitim vrstama divljači, od kojih su najzastuplieniji bili zec i fazan. Srneću divljač smo lovili do ispunjenja kvote, dok jelena i divlju svinju nismo imali u lovnoj osnovi.
Kao lovac sa najdužim stažom u našem društvu imao sam čast da lovim sa svim dosadašnjim predsednicima našeg društva pa moram i njih da spomenem, a to su:
Emil Bažik, Pavel Hrubik, Jan Đalog, Pavel Bažalja, Marčok Jaroslav, Štefan Kukučka, Michal Hrubik, Vladimir Hrubik i sadašnji Zlatko Kukučka.
Danas se u našem reviru izvodi lov na sitnu i krupnu divljač, među njima su prepelica, fazan, lisica, šakal, divlja svinja i srndać.
Možemo se pohvaliti sa poprilično velikim brojem lovno tehničkih objekata s obzirom da je naš revir jedan od manjih, među tim objektima su letnjikovci, volijera, hranilice za visoku i sitnu divljač i popriličan broj visokih čeka.
Kao prvi predsednik izuzetno sam ponosan na naše mlade kolege koji su nastavili našim putem, čast mi je da ih gledam kako sa elanom dolaze u prostorije LD, učestvuju u radnim akcijama, raznim manifestacijama a naravno i u lovu, ponosan sam na sve što smo postigli u ovih 40 godina.

Lovačko društvo „Jedinstvo-Jednota" ove godine obeležava 40 godina, od osnivanja. 1983. godine 26. decembra smo održali prvi sastanak, na kome je odlučeno da ćemo svoj put nastaviti samostalno. Za predsednika sam izabran ja, a prvi sekretar je bio Martinko Pavel, mi smo ujedno poneli i najveći teret u početku. Kao i svaki početak i naš je bio težak, prostorije nismo imali, pa smo naredne sastanke morali održavati u magacinu tadašnjeg Podunavlja i u prostorijama škole.
Moram napomenuti da smo veliku podršku imali od naših kolega lovaca iz Suseka u čijem društvu smo prethodno bili i članovi. Među kolegama koji nam je puno pomogao je i Isak Pihler, koji je ovde sa nama, pa mu se ovom prilikom i zahvaljujem na tome.
Saradnju sa mesnom zajednicom smo imali jako dobru, učestvovali smo u mnogim aktivnostima i radnim akcijama, pomagali smo i u sređivanju objekta tadašnjeg FK Poljana u kojem smo dobili i prostoriju.
Hteo bih da spomenem i izuzetnu saradnju koju smo imali sa šumarijom, sa njima smo organizovali i nekoliko zajedničkih lovova na divlju svinju, a tom prilikom smo organizovali i gostinjske lovove.
U početku nas je bilo oko 15, hteo bi da spomenem neke članove koji su u to vreme bili aktivni, a nažalost više nisu među nama, a to su Bađonski Đuro, Bažik Emil, Hrubik Mišo, Hrubik Paljo - Cigo i Martinko Pavel.”


Posle obraćanja prvog predsednika, prisutnima se obratio i sadašnji predsednik Zlatko Kukučka koji je dodelio priznanja zaslužnim članovima za dugoročni doprinos i razvoj ovog lovačkog društva. Plaketama Lovačkog društva su nagradjeni Bađonski Štefan, Bažalja Ondreja Pavel, Bažalja Pavela Pavel, Gašpar Ratko, Kolar Daniel, Kolar Daniela Miroslav, Kolar Ondreja Miroslav Kolar Ferko, Križan Miloslav, Marčok Jaroslav, Kukučka Zlatko i Cirar Ivan.
Ordeni Lovačkog saveza Vojvodine su dodeljeni lovcima Bađonski Štefanu - bronza, Gašpar Ratko-bronza, Kukučka Zlatko-srebro i Kolar Daniel - zlato.

Lovački podmladak i mladi lovci su na oduševljenje svih prisutnih pripremili iznenadjenje za predsednika i goste u vidu torti.

Tags: , , ,
Lov i još ponešto©2019-2023 Sva prava zadržana. Design & SEO by Lov i još ponešto

Radio Lovac uživo

Search